OS Chicago - шаблон joomla Книги

„Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim, jakim się jest naprawdę”
Soren Kierkegaard

Zwykle kontakt z psychoterapeutą (po umówieniu wizyty) polega na przeprowadzeniu konsultacji.

Jest to zazwyczaj jedno lub parę spotkań wstępnych, które pozwalają psychoterapeucie poznać Ciebie i Twój kłopot. Psychoterapeuta wówczas może postawić diagnozę, określić możliwości pomocy i podejmuje decyzje co do strategii. W procesie tym uczestniczysz aktywnie, a Twoje zaangażowanie i postawa pozwalają zwykle ustalić przewidywany czas trwania terapii.

Sesje terapeutyczne – czyli Twoja zasadnicza psychoterapia. Trwają około 50 minut i odbywają się w regularnym rytmie cotygodniowych spotkań. Psychoterapeuta korzystając ze swojej wiedzy i umiejętności prowadzi Cię do rozwiązania Twoich kłopotów. Może to być krótki czas psychoterapii krótkoterminowej, która trwa zwykle około 3 miesięcy lub proces terapii długoterminowej trwającej nawet rok, a czasem i dłużej.

Bywa i tak, że pomocy potrzebują partnerzy, którzy nie potrafią inaczej pomóc sobie w utrzymaniu dobrego związku. Wtedy do psychoterapeuty przychodzą oboje partnerzy. Psychoterapia par polega na wspólnym zajęciu się relacją między partnerami. Czasem możliwe jest „naprawienie” związku, a czasem dzięki terapii pary mogą łatwiej się rozstać nie ponosząc większych szkód.

Szczególnym rodzajem psychoterapii jest psychoterapia grupowa. Zwykle odbywa się w grupie około 10-20 osób. Ten rodzaj psychoterapii daje szczególne szanse pomocy dzięki możliwościom, jakie niesie grupa. Grupa bowiem, może być dużym wsparciem dla uczestników takiej terapii, ale jest także niezwykłym lustrem, w którym każdy uczestnik może zobaczyć siebie prawdziwego. Spotkania grupowe są zwykle dłuższe po to, aby każdy uczestnik miał czas dla siebie.

Kontakt

 

WESPÓŁ Ośrodek Psychoterapii i Edukacji 

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 45/7, 40-057 Katowice

Paweł Polnik (+48) 698 997 237